Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Zásobníky Buderus

 

Zásobníky Buderus:  

                                     

Vnútorný povrch zásobníkov Buderus je vyvinutý zo špeciálneho materiálu – tzv.termoglazúry DUOCLEAN MKT. Svojimi vlastnosťami je termoglazúra podobná sklu, je chemicky neutrálna a chráni časti zásobníka pred koróziou. Je odolná voči oderu a ľahko sa čistí. Termoglazúra DUOCLEAN MKT dosahuje najvyššie hygienické požiadavky a tak má teplá vody kvalitu   pitnej vody.

V zásobníkoch Buderus dochádza k rovnomernému zohriatiu vodného stĺpca, pretože vykurovací had dosiahne až ku dnu, čím sa zabraňuje rastu kultúr mikroorganizmov, ktoré znečisťujú vodu.

Na ochranu pred koróziou sú zásobníky vybavené tiež ochrannou anódou – magnéziovou tyčou. Systém sa po naplnení zásobníka TÚV spustí automaticky. Princíp je podobný ako v akumulátore. Voda sa v systéme správa ako elektrolyt a vznikne anóda (magnéziová tyč) a katóda (stena zásobníka). V spustenom elektrochemickom procese sa rozpúšťa menej ušľachtilý materiál – magnéziová anóda. Tak vzniká ochranný prúd, ktorý prúdi cez vodivé spoje ku katóde čiže k stene zásobníka a tým chráni nádobu pre koróziou.         

                                                           

               

                                                                                                     

 Hygienicky dokonalý komfort teplej vody vďaka    

    inovatívnej termoglazúre DUOCLEAN MKT.

 


 

126026

23.4.2019
ÚvodÚvodná stránka