Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Zásobníky Buderus

 

Zásobníky Buderus:  

Či ide o studenú alebo teplú vodu – pitná voda je pre nás veľmi dôležitá. Preto existujú aj prísne smernice , aby všetci, ktorí sa podieľajú na reťazci dodávky vody pristupovali k plneniu úloh zodpovedne. Od vodární počnúc, cez výrobcu a inštalatéra až po majiteľa domu. Buderus ako výrobca zaručuje vynikajúcu kvalitu pitnej vody. Dodávané zásobníky sú hygienicky úplne nezávadné a spĺňajú všetky zákonom požadované testy a certifikáty. Certifikačné číslo pridelené nezávislým certifikačným strediskom je zárukou vysokej kvality.

IMG_1626.JPGVšetky zásobníky TÚV sa vyznačujú robustnosťou a bezpečnou konštrukciou, aby ste mali zo zásobníka dlhoročný úžitok. Okrem toho zásobníky Buderus majú vynikajúce tepelne izolačné vlastnosti, veď ohriata voda má zostať teplá čo najdlhšie.

Vnútorný povrch zásobníkov Buderus je vyvinutý zo špeciálneho materiálu – tzv.termoglazúry DUOCLEAN MKT. Svojimi vlastnosťami je termoglazúra podobná sklu, je chemicky neutrálna a chráni časti zásobníka pred koróziou. Je odolná voči oderu a ľahko sa čistí. Termoglazúra DUOCLEAN MKT dosahuje najvyššie hygienické požiadavky a tak má teplá vody kvalitu   pitnej vody.

V zásobníkoch Buderus dochádza k rovnomernému zohriatiu vodného stĺpca, pretože vykurovací had dosiahne až ku dnu, čím sa zabraňuje rastu kultúr mikroorganizmov, ktoré znečisťujú vodu.

Na ochranu pred koróziou sú zásobníky vybavené tiež ochrannou anódou – magnéziovou tyčou. Systém sa po naplnení zásobníka TÚV spustí automaticky. Princíp je podobný ako v akumulátore. Voda sa v systéme správa ako elektrolyt a vznikne anóda (magnéziová tyč) a katóda (stena zásobníka). V spustenom elektrochemickom procese sa rozpúšťa menej ušľachtilý materiál – magnéziová anóda. Tak vzniká ochranný prúd, ktorý prúdi cez vodivé spoje ku katóde čiže k stene zásobníka a tým chráni nádobu pre koróziou.         

Regulátormi Buderus môžete regulovať všetky fázy ohrevu TÚV. Regulačné systémy umožňujú napríklad v prípade potreby poskytnúť celý výkon kotla na ohrev TÚV. Umožňujú tiež TÚV na krátko zahriať na 70°C, aby sa termicky dezinfikovala. Okrem toho regulačný systém Logamatic zabraňuje nadbytočnému nabíjaniu zásobníka, čo prispieva k úspore energie.

Zásobníky Buderus sú premyslené do posledného detailu. Už zvonka je vidieť, že kryt je hladký a bez záhybov. Príruba vstupu je dostatočne dimenzovaná a je umiestnená v dolný častiach zásobníka, to zabezpečí, že studená voda priteká pomaly a aj  pri väčšom odbere sa nerozvíri už s ohriatou vodou v zásobníku.                                                  

 

Hygienicky dokonalý komfort teplej vody vďaka    

    inovatívnej termoglazúre DUOCLEAN MKT.

rúrky v zásobníku Buderus.JPG                 SU zásobník.JPG

                                                                                                      

 


 

137956

18.10.2019
ÚvodÚvodná stránka