Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vzduchotechnika

 

Logavent HRV2 – kontrolovaný systém ventilácie s rekuperáciou tepla

 

Logavent_HRV2.jpgBuderus prináša na trh pre byty a jednogeneračné domy novú generáciu svojho kontrolovaného systému ventilácie bytu a to Logavent HRV2. Vyznačuje sa úsporným spôsobom prevádzky vďaka ventilátorom šetriacim elektrickú energiu. Elektrický pomer účinnosti až 36,1 – teda 1kWh elektrickej energie postačuje na prípravu 36,1 kWh tepla.

Moderný display, bezdrôtové diaľkové ovládanie a USB prípojka pre flexibilné a komfortné ovládanie a konfiguráciu.

 

Systém ventilácie s rekuperáciou tepla je k dispozícii v troch výkonných veľkostiach:

HRV2-140, HRV2-230, HRV2-350 pre plochy bytov do cca: 140,230,350 m2.

Vysoký stupeň rekuperácie:

Vďaka nízkemu špecifickému elektrickému príkonu od 0,21 W (m3/h) pracuje Logavent HRV2 veľmi efektívne.

Vysoký stupeň rekuperácie je umožnený integrovaným krížovým výmenníkom tepla. Vnútorná konštrukcia prístroja z polystyrénovej peny, v spojení s integrovaný elektrickým registrom predhrevu, zabraňuje zamrznutiu výmenníka a zabezpečuje neobmedzenú ventilačnú prevádzku až do -15°C.

V lete dopravuje teplotne riadený automatický letný obtok chladný a filtrovaný vonkajší vzduch do budovy, napríklad v noci, keď klesne vonkajšia teplota.

Logavent HRV2 je možné jednoducho inštalovať : elektrický register predhrevu a letný obtok sú už zabudované v kryte a kompletne pripojené.

 

Spoločným znakom všetkých centrálnych vetracích systémov je , že z vlhkých miestností je odsávaný teplý a vlhký vzduch a spätným ťahom je do obývacích miestnosti a spální vháňaný čerstvý vonkajší vzduch.

Predsiene a chodby slúžia ako zóny pretekania vzduchu z miestností s privádzaným vzduchom do miestností s odvádzaným vzduchom.

Centrálny systém ďalej obsahuje systém kanálov od vetracieho prístroja do miestností s privádzaným a odvádzajúcim vzduchom.

 

Veľkou prednosťou centrálneho vetrania je rovnomerné prúdenie vzduchu v celom byte a budove. Pachy a škodlivé látky ako aj vodná para sú kontinuálne odvádzané a nedochádza k ich koncentrovaniu. Prenos tepla z odsávaného vzduchu na vonkajší vzduch umožňuje spätné prúdenie energie až do 90 % a je využívaný na predhriatie studeného vonkajšieho vzduchu. V prípade potreby môže byť predhriaty dodávaný vzduch ešte viac zohriaty dodatočným vykurovacím registrom.

Budova je teda rozdelená na oblasť odpadového vzduchu s kuchyňou, kúpeľnou, WC a sprchou a oblasť dodávaného vzduchu, kde patrí spálňa a obývacie priestory. Predsiene a chodby slúžia pre prietok vzduchu z prevzdušňovaných do odvzdušňovaných oblastí.

V oblasti odpadového vzduchu vznikajú pachy a vlhkosť. Preto je tu vždy vzduch z budovy odvádzaný. Také isté množstvo vonkajšieho vzduchu je zároveň privedené do prevzdušňovaných miestností.

Vzduch odsatý z vlhkých miestností je zohriaty na cca 20°C. Prostredníctvom integrovaného výmenníka tepla je väčšina tohto tepla získaná späť. Týmto teplom je vonkajší vzduch zohriaty až na priestorovú teplotu. Pomocou voliteľného dodatočného ohrevu je tepelný komfort v každom prípade zabezpečený.


 

137931

18.10.2019
ÚvodÚvodná stránka