Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Solárne kolektory

 

Solárne kolektory Buderus

Ak chceme čo najefektívnejšie využiť solárnu energiu, nestačí mať len výkonné solárne kolektory, ale aj zásobník teplej vody, solárne stanice, regulátory a zdroje tepla. Maximálnu úsporu dosiahneme iba ak všetky komponenty budú medzi sebou perfektne spolupracovať.

 

Solárne energia na každý deň

Solárna technika od spoločnosti Buderus Vám ponúka všetky možnosti: či už plánujete novostavbu alebo modernizáciu vášho existujúceho vykurovacieho zariadenia, či chcete len zohrievať pitnú vodu, alebo by ste ju chceli využiť aj pre podporu vykurovania. Buderus Vám ponúka komplexný program pre vaše individuálne požiadavky.

Ponúkame Vám všetky komponenty od jedného výrobcu a vďaka navzájom optimálne zladenej systémovej technike budete profitovať z maximálnym využitím energie, bez komplikácii s pripojením jednotlivých komponentov. Solárna zostava Buderus je vysokej kvality, vyznačuje sa dlhou životnosťou, robustnou konštrukciou a nenáročnou montážou.

 

Ako fungujú solárne kolektory:

Slnko zohrieva solárne kolektory , v nich teplo získané zo slnečných lúčov prevezme solárna kvapalina, ktorá prúdi v rúrkach kolektora. Ak je teplota v kolektore väčšia ako teplota v solárnom zásobníku, obehové čerpadlo v solárnej stanici prepravý zohriatu kvapalinu cez potrubie do zásobníka. Výmenník v zásobníku premení teplo do pitnej vody. Tak využívate slnečnú energiu, aj keď vonku slnko práve nesvieti. Kolektor s plochou približne 4 až 6 m2 poskytuje až 60% energie, ktorá je potrebná na ohrev pitnej vody vo Vašom dome.

 

solárko.JPG

 

 

 


 

137944

18.10.2019
ÚvodÚvodná stránka