Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PREČO KOTLY BUDERUS

 

Prečo by ste si mali vybrať kotol Buderus:

Kotly Buderus majú dlhoročnú tradíciu, už viac ako 275 rokov pomáha pri vývoji stále nových a vylepšujúcich postupov v oblasti vykurovacej techniky.

Na Slovensku Buderus Vykurovacia technika spol. s r.o. bola založená 19.10.1995 ako dcérska spoločnosť popredného výrobcu vykurovacej techniky Buderus Heiztechnik GmbH, Nemecko.                                                   

Skúsenosti dávajú istotu a Buderus posúva hranice v oblasti vykurovania viac a viac dopredu, čomu nasvedčuje aj cieľ, ponúknuť maximálne množstvo tepla s minimálnou spotrebou energie.

 

Pozrime sa na dovnútra kondenzačného kotla Buderus Logamax plus GB 162:

 

Výmenník:

Veľkú časť tepla, ktoré vzniká počas procesu spaľovania, obsahuje para horúcich spalín. Princíp kondenzačnej techniky je využiť aj toto teplo a dosiahnuť tak vyššie využitie energie. Z pary sa ochladením a kondenzáciou vo výmenníku tepla odoberie teplo a následne sa opäť vráti do vykurovacieho systému. Výsledkom sú vysoké normované stupne využitia až 109%.V prípade kotla GB 162 až 110,5%.

Základom vysokej účinnosti kotla je optimálna konštrukcia výmenníka tepla. Výmenník kotla Buderus je vyrobený zo zliatiny hliníka, kremíka a horčíka, čo zaručuje pevnosť a vysokú koróznu odolnosť. Dôležité je aj to, že je to odliatok formy a nie zvarovaná konštrukcia a tým je výmenník veľmi pevný a nedochádza na zvaroch k jeho poškodeniu.

 

           Výmenník kotla Buderus GB 162

                  Výmenník kotla Buderus GB 162

                  Dizajn ako blok motora v kotle Logamax plus GB 162. 

             Inovatívna technológia ALU plus – zabezpečí dlhú

             životnosť a minimálne náklady na servis.

 

 

                                                                                                                          

Rúry, ktoré sú uložené vo výmenníku vyrába Buderus z hliníka. Tento materiál je veľmi kvalitný, má nízku hmotnosť, výbornú tepelnú vodivosť a predovšetkým dlhú životnosť. Vo vnútri každej rúry sú premyslene dovnútra zatočené kanály, ktoré vytvárajú najväčší možný povrch a tak sú schopné zabezpečiť vysoké využitie energie.

Pozoruhodná je aj povrchová úprava týchto rúr , ktorá sa dosahuje procesom plazmovej polymerizácie, ktorá odoláva aj agresívnej korózii, trvalo ich chráni, predlžuje intervaly údržby a pomáha udržať konštantný výkon. 

 

 

  rúry vo výmenníku kotla Buderus

 

Inteligentná prevádzka horáka:

Keď sa vonku oteplí kotol Buderus začne pracovať s nižším výkonom a spotrebováva menej energie. Zvláda to vďaka svojmu modulačnému keramickému horáku ETA plus a svojmu veľkému výkonnému rozsahu 17 až 100%.   Znamená to, že dokáže optimálne prispôsobiť výkon v celom rozsahu a pri spodnej hranici výkonu dochádza k malým počtom štartov horáka, čím sa šetrí kotol a aj Vaše citlivé uši.       

                                             

                   Žhaviaca elektróda s keramickou objímkou

              Zabezpečuje spoľahlivé a obzvlášť tiché

              zapaľovanie horáka.

 

 

 

Dostatočná úspora energie:

Kotol Buderus má v sebe obehové čerpadlo s reguláciou otáčok, dokonale prispôsobuje množstvo vody výkonu a tým vyrovnáva tlak vo vykurovacom zariadení.

Výhodou je, že obehové čerpadlo šetrí energiu približne o štvrtinu s porovnaním s iným konvenčným čerpadlom a spĺňa tak energetickú triedu účinnosti A.       

 

Vaša bezpečnosť a istota:

Zapaľovanie horáka - Plynové kondenzačné kotly Buderus pracujú so žhaviacou zapaľovacou elektródou, výhodami sú hlavne optimálne  zapálenie plynovej zmesi a žiaden hluk spôsobený taktovaním ako je to pri bežnom zapaľovaní (pomocou iskry, alebo zapaľovacieho plameňa).

Monitorovanie plameňa – Ak sa v kotle nezapáli horák alebo ak dôjde k zhasnutiu plameňa, tak univerzálny horákový automat UBA nedostáva žiadny indikáciu o plameni z ionizačnej elektródy. UBA okamžite preruší prívod plynu na plynovú armatúru, horák sa vypne a kotol hlási poruchu.

 

Regulácia:

Spoločnosť Buderus predovšetkým myslí na človeka, aby ovládanie kotla bolo čo najjednoduchšie a nastavené iba zopár úkonmi. Jednoduchým „ stlačením a otočením“ Vás textové hlásenie na display vedie cez štruktúrované menu.

Všetky komponenty vykurovacieho zariadenia medzi sebou perfektne spolupracujú a možnosť šetrenia sa aj skutočne optimálne využíva – toto zabezpečuje Systém manažmentu energii (EMS).

Buderus prichádza na trh s novým regulačným systémom Logamatic EMS plus a úspešne, v Nemecku získal dve ocenenia a to OTTI Innovation Prize a iF Product Design 2013, čiže nová regulácia vyniká inovatívnymi funkciami a moderným dizajnom.                                          

 

    Základný regulátor RC 100

      

 • Zobrazenie izbovej teploty a chybových kódov                          
 • Dočasná zmena teploty jednoduchým stlačením a otočením

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                      

     Priestorový regulátor RC 200

    

 • Prehľadné menu
 • Možnosť použiť ako diaľkové ovládanie pre systémy s regulátorom RC 300                 
 • alebo ako nízkonákladová alternatíva regulátora RC300 pre jednoduché systémy s jedným vykurovacím okruhom, jedným zásobníkom TÚV a solárnym ohrevom teplej vody
 • Solárna optimalizácia pre teplú vodu
 • Jednoduché nastavenia vďaka sprievodcovi nastaveniami

 

 

       Priestorový regulátor RC 300

 

 •  Ovládanie až 4 vykurovacích okruhov a 2 zásobníkov na teplú vodu                       
 • Ovládanie solárneho systému ohrevu vody a solárnej podpory vykurovania
 • Veľký grafický displej s podsvietením
 • Štruktúrované menu s jednoduchými symbolmi
 • Informačný displej – grafické znázornenie časového spínania, priebehu vonkajšej teploty, prevádzkového stavu solárneho systému a zobrazenie solárneho zisku (aktuálneho ale aj históriu) a rodičovský zámok

 

 

                                    

 

 

 

 

 

  

 

                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

126023

23.4.2019
ÚvodÚvodná stránka