Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PREČO KOTLY BUDERUS

 

Kotol Buderus - prečo by sme si ho mali vybrať:

Kotly Buderus majú dlhoročnú tradíciu, už viac ako 275 rokov pomáha pri vývoji stále nových a vylepšujúcich postupov v oblasti vykurovacej techniky.

Na Slovensku Buderus Vykurovacia technika spol. s r.o. bola založená 19.10.1995 ako dcérska spoločnosť popredného výrobcu vykurovacej techniky Buderus Heiztechnik GmbH, Nemecko.                                                   

Skúsenosti dávajú istotu a Buderus posúva hranice v oblasti vykurovania viac a viac dopredu, čomu nasvedčuje aj cieľ, ponúknuť maximálne množstvo tepla s minimálnou spotrebou energie.

 

Pozrime sa na kondenzačný kotol  Buderus Logamax plus GB 192i:

 

o340445v295_631934_p1_Logamax_plus_GB_192i.jpg

Pri pohľade na nový kotol GB192i Vás napadnú určite slová ako búducnosť, zaujímavý, premyslený alebo konečne niečo iné (nové)  a moderné . Môže za to predný panel vyrobeného z titánového skla. Titánové sklo špeciálne vyvinuté pre Buderus je nielen výnimočné z estetického hľadiska ale spĺňa vysoké požiadavky na použitý materiál, ktorý je čistý, pevný a nerozbitný. Dokonca aj po rokoch používania si zachová svoju vysokú kvalitu. Neprejavia sa na ňom žiadne známky opotrebenia a jeho čistenie je mimoriadne jednoduché.  

 

Výmenník:

Veľkú časť tepla, ktoré vzniká počas procesu spaľovania, obsahuje para horúcich spalín. Princíp kondenzačnej techniky je využiť aj toto teplo a dosiahnuť tak vyššie využitie energie. Z pary sa ochladením a kondenzáciou vo výmenníku tepla odoberie teplo a následne sa opäť vráti do vykurovacieho systému. Výsledkom sú vysoké normované stupne využitia.

Základom vysokej účinnosti kotla je optimálna konštrukcia výmenníka tepla. Výmenník kotla Buderus je vyrobený zo zliatiny hliníka, kremíka a horčíka, čo zaručuje pevnosť a vysokú koróznu odolnosť. Dôležité je aj to, že je to odliatok formy a nie zvarovaná konštrukcia a tým je výmenník veľmi pevný a nedochádza na zvaroch k jeho poškodeniu.          

  

Systém ETA-plus v Logamax plus GB192i(T)

Systém ETA-plus použitý u plynových kondenzačných kotlov Logamax plus minimalizuje celkové prevádzkové náklady prosredníctvom optimálneho využitia energie. Dôležité komponenty pre tento účel sú:

 • predzmiešavací horák s metalickým sieťovaním, moduláciou 10-100% (podľa veľkosti zariadenia). Horák je upevnený vo vyklápacej polohe nad rebrovanou rúrou. Keď sa vonku oteplí kotol Buderus začne pracovať s nižším výkonom a spotrebováva menej energie.Znamená to, že dokáže optimálne prispôsobiť výkon v celom rozsahu a pri spodnej hranici výkonu dochádza k malým počtom štartov horáka, čím sa šetrí kotol a aj Vaše citlivé uši.     

 

 • vysoko efektívny výmenník z hliníkovej zliatiny s povrchovou úpravou ALU plus, ktorá sa dosiahne procesom plazmovej polymerizácie, ktorá odoláva aj agresívnej korózii, trvalo rúry chráni a predlžuje
 • intervaly údržby a pomáha udržať konštantný výkon.      

 

                                                                                               

  Kopy192.jpg                        

 

Dostatočná úspora energie:

Kotol Buderus má v sebe obehové čerpadlo s reguláciou otáčok, dokonale prispôsobuje množstvo vody výkonu a tým vyrovnáva tlak vo vykurovacom zariadení.

Výhodou je, že obehové čerpadlo šetrí energiu približne o štvrtinu s porovnaním s iným konvenčným čerpadlom a spĺňa tak energetickú triedu účinnosti A.       

 

Vaša bezpečnosť a istota:

Zapaľovanie horáka - Plynové kondenzačné kotly Buderus GB192i sú vybavené elektrickým zapaľovaním iskrou. Tým je aj pri nízkej energii zážihu zabezpečený spoľahlivý štart zariadenia.

Monitorovanie plameňa – Ak sa v kotle nezapáli horák alebo ak dôjde k zhasnutiu plameňa, tak univerzálny horákový automat UBA 30 nedostáva žiadny indikáciu o plameni z ionizačnej elektródy. UBA 30 okamžite preruší prívod plynu na plynovú armatúru, horák sa vypne a kotol hlási poruchu.

 

Regulácia:

Spoločnosť Buderus predovšetkým myslí na človeka, aby ovládanie kotla bolo čo najjednoduchšie a nastavené iba zopár úkonmi. Jednoduchým „ stlačením a otočením“ Vás textové hlásenie na display vedie cez štruktúrované menu.

Všetky komponenty vykurovacieho zariadenia medzi sebou perfektne spolupracujú a možnosť šetrenia sa aj skutočne optimálne využíva – toto zabezpečuje Systém manažmentu energii (EMS).

Priebeh regulácie:V závislosti od vonkajčej teploty a charakteristiky vykurovania vypočíta regulácia požadovanú hodnotu teploty výstupu. táto hodnota sa odovdá univerzálnemu horákovému automatu UBA 30 a porovnáva sa s výstupnou teplotou nameranou snímačom teploty výstupu. Ak vnikla regulačná odchýlka nasleduje prispôsobenie výkonu prostredníctvom modulačného horáka.                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

     Priestorový regulátor RC 200

    

 • Prehľadné menu
 • Možnosť použiť ako diaľkové ovládanie pre systémy s regulátorom RC 300                  logamatic_RC200.jpg
 • alebo ako nízkonákladová alternatíva regulátora RC300 pre jednoduché systémy s jedným vykurovacím okruhom, jedným zásobníkom TÚV a solárnym ohrevom teplej vody
 • Solárna optimalizácia pre teplú vodu
 • Jednoduché nastavenia vďaka sprievodcovi nastaveniami

 

 

       Priestorový regulátor RC 310

 

 •  Ovládanie až 4 vykurovacích okruhov a 2 zásobníkov na teplú vodu                        logamatic_RC300.jpg
 • Ovládanie solárneho systému ohrevu vody a solárnej podpory vykurovania
 • Veľký grafický displej s podsvietením
 • Štruktúrované menu s jednoduchými symbolmi
 • Informačný displej – grafické znázornenie časového spínania, priebehu vonkajšej teploty, prevádzkového stavu solárneho systému a zobrazenie solárneho zisku (aktuálneho ale aj históriu) a rodičovský zámok

 

 

                                    

 

 

 

 

 

  

 

                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

137950

18.10.2019
ÚvodÚvodná stránka