Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kotol Buderus GB172T

Logamax_plus_GB172_T50.jpgKotol Logamax plus GB 172 T50

Úsporný zázrak – teraz aj s integrovaným zásobníkom teplej vody

Kotol Logamax plus GB172 T50 dopĺňa úspešnú rodinu kotlov Logamax Plus GB172 o nový variant s integrovaným 48 – litrovým zásobníkom teplej vody. Hodí sa pre prípravu teplej vody v jednopodlažných bytoch a rodinných domoch s malou spotrebou teplej vody. Kompaktné zariadenie ponúka presvedčivé riešenia, aj pre rýchlu montáž a neskoršiu údržbu.

Zásobník teplej vody je robustnej špirálovej konštrukcie s tepelnou glazúrou ako ochranou pred koróziou a integrovanou magnéziovou anódou. Hodí sa preto aj pre použitie s tvrdšou vodou. Zásobník je integrovaný do telesa kotla, získala sa tým úspora a tiež  jednoduchá inštalácia do obytného priestoru. Vzhľadom na integrované vedenie pitnej vody z ušľachtilej ocele  je kotol GB 172 T50 ideálny nie len ako pôvodné vybavenie, ale aj na modernizáciu existujúcich systémov vykurovania. Logamax plus GB172 T50 je vďaka osvedčenej kondenzačnej technike Buderus vzorovým príkladom energetickej účinnosti, dlhej životnosti a praktického využitia.

Dôkladne premyslené a preto úspornéGB172foto.jpg

Kotol GB172 T50 je aktuálnou odpoveďou na čoraz viac rastúce ceny energii a vyššie náklady na ochranu životného prostredia pri vykurovaní vďaka svojej modernej kondenzačnej technike.

Pri svojej prevádzke spotrebováva toľko energie koľko je skutočne nutné. To zabezpečuje modulačný horák, ktorý vie meniť vykurovací výkon v rozsahu 27% až 100% a vždy ho prispôsobiť aktuálnej potrebe tepla. Kotol presvedčí svojou účinnosťou priestorového vykurovania za každého ročného obdobia, malou spotrebou plynu a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Elektricky úsporný vďaka vysoko účinnému čerpadlu, základnému riadeniu a digitálnej regulácii spotrebuje kotol v pohotovostnej prevádzke len2 watty.

Kompletne vybavený s integrovanou membránovou expanznou nádobou s objemom 2l a sériovo dodávanou poistnou skupinou s poistným ventilom

Prednosti kotla:

  • vysoko účinná kondenzačná technika
  • kompaktné a priestorovo úsporné riešenie pre kúrenia a prípravu TÚV
  • sériovo dodávané vysoko účinné čerpadlo s reguláciou počtu otáčok
  • osvedčený výmenník tepla z hliníkovej zliatiny s vynikajúcou odolnosťou voči znečisteniu
  • nízka spotreba prúdu v pohotovostnom režime
  • ideálny pre vodu s vyššou tvrdosťou vďaka robustnej špirálovej konštrukcii zásobníka teplej vody
  • rýchla montáž a jednoduchá údržba

 

137949

18.10.2019
ÚvodÚvodná stránka