Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kondenzačné kotly

 

Kondenzačné kotly:

Využívajú teplo zo spalín a to tak, že spalinové teplo odovzdajú vratnej vode prichádzajúcej zo systému a prihrejú ju. Na jej dohriatie preto stačí menšie množstvo plynu, skôr ako sa vráti späť do systému vykurovania. Spotrebuje sa tak o 15 % menej energie ako klasické kotly a až o 30 % menej ako zastarané plynové kotly.

Kondenzácia prebieha v špeciálnom kotlovom výmenníku. Spoločnosť Buderus si výmenník vyrába sám a je zhotovený zo zliatiny hliníka s krémikom. Táto  zliatina zabezpečuje odolnosť proti koróziam a výbornú tepelnú vodivosť výmenníka. Je tiež dôležité spomenúť, aj inovatívnu povrchovú úpravu rúr vo výmenníku tepla, ktorá sa dosahuje procesom plazmovej polymerizácie. Je to tenká vrstva, ktorá dokáže odolávať agresívnej korózii a trvalo ochráni rebrované rúry vo výmenníku.

V kondenzačných kotloch ochladením spalín skondenzuje vodná para a preto je potrebné vzniknutý kondenzát odviesť do kanalizácie. Ak nie je možný odvod do kanalizácie, je možnosť zakúpenia čerpadla na odvod kondenzátu, ktorý vodu prečerpá.

Kondenzačný kotol je vždy "Turbo" (má ventilátor), pretože vo výmenníku kotla kondenzát steká nadol a  preto je plynový horák umiestnený vo vrchnej časti výmenníka a z tohto dôvodu musí byť ventilátorom zabezpečený nútený odťah spalín.

Z hľadiska účinnosti sú všetky časti výmenníka Buderus dimenzované na maximálny možný prenos tepla, ktorý je možné technicky dosiahnuť.

Využite aj Vy skúsenosti firmy Buderus, ktorá posúva svoje hranice kvality viac a viac dopredu a výsledkom bude nadšenie z extrémne využitej energie, výnimočnej spoľahlivosti a výrazne dlhej životnosti Vašej vykurovacej techniky.

 

 


 

137936

18.10.2019
ÚvodÚvodná stránka