Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kolektory Buderus SKS 4.0

 

Solárny kolektor Buderus SKS 4.0

Konštrukcia a funkcia jednotlivých častí:

 

Solárnymi kolektormi Logasol SKS 4.0 Vám Buderus ponúka modernú technológiu s tradične vysokou kvalitou spracovania. Vďaka elegantnému dizajnu budú kolektory skutočnou ozdobou Vášho domu.

Rám solárneho kolektora je vyrobený z laminátu. Tento materiál sa používa v oblastiach, kde je potrebné dosiahnuť nízku hmotnosť ale aj vysokú pevnosť. Materiál sa používa prevažne pri stavbe lietadiel alebo pri konštrukciach áut. Plast zosilnený sklennými vláknami sa vyznačuje predovšetkým, že je cca o 30 % ľahší ako hliník, ale zároveň je  veľmi pevný, stabilný s dlhou životnosťou. Okrem toho je odolný voči ÚV žiareniu, poveternostným vplyvom, chemikáliam a korózii.

Na zadnú stenu je použitý 0,6 mm hrubý oceľový plech s ochrannou hliníkovozinkovou vrstvou.

Kolektor je pokrytý jednovrstvovým bezpečnostným sklom s hrúbkou 3,2 mm. Sklo znesie extrémnu záťaž a má vysokú priepustnosť.

Veľmi dobrú izoláciu a účinnosť zabezpečuje vrstva minerálnej vlny , ktorá má hrúbku 55 mm. Minerálna vlna sa neodparuje a odoláva teplotným výkyvom.

Kolektor je vo vnútri naplnený argónom, tento ušľachtilý plyn zabraňuje jeho roseniu a preto je Vám k dispozícii celý výkon kolektora od prvého slnečného lúča. Argón tiež znižuje tepelné straty, pretože redukuje konvekciu medzi horúcim absorbérom a chladným sklom. Sklo a absorbér kolektora sú medzi sebou hermeticky tesne spojené a absorbér je tým chránený pred poveternostnými vplyvmi ako sú vlhký vzduch, prach alebo škodlivé látky v ovzduší.

Efektívny plošný absorbér vyrobený z medi je pokrytý vysokocitlivou vrstvou vyrobenou vákuovým postupom. Dobrý prechod tepla je zabezpečený vďaka dvojitým meandrom na zadnej strane, ktorý je s absorbérom zvarený ultrazvukovou technológiou.

Solárne kolektory sa dajú jednoducho navzájom spájať pomocou zásuvných spojov a jednoducho aj namontovať. Vďaka tomu ušetríte nielen čas, ale aj náklady pri montáži.

 

 


 

125999

23.4.2019
ÚvodÚvodná stránka