Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kolektory Buderus SKR

 

Vákuový solárny kolektor Buderus SKR

Konštrukcia a funkcia jednotlivých častí:

 

Trubicové kolektory od spoločnosti Buderus fungujú na princípe termosky. Jedna trubica je zasunutá do druhej, pričom koniec obidvoch trubíc je najvzájom zatavený. Zrkadlá špeciálneho tvaru sú umiestnené pod trubicami a zachytávajú lúče z každej strany ako sa slnko pohybuje po oblohe a odráža ich do absorbéra nachádzajúceho sa vo vákuu vnútornej sklenej trubice.

Vákuové trubicové kolektory preto vynikajú svojimi vysokým ziskom solárnej energie a je tak učinný, že sa osvedčuje aj počas menej slnečných dní - jar, jeseň.                                                                                     

V zbernej skrini je nainštalované prídavné prepojovacie potrubie a kolektor sa spája s potrubím iba na jednej (voliteľne ľavej alebo pravej) strane, čím pôsobí veľmi esteticky.      

Buderus dbal aj na dizajn kolektora, aby sa kolektor hodil k najrôznejším architektonickým riešeniam domov, či už bude kolektor na sedlovej alebo plochej streche alebo fasáde.                                                                     

Kolektor sa dodáva už ako kompletne predmontovaný modul so 6 a 12 vákuovými trubicami.  Vákuové trubicové kolektory sa dajú inštalovať bez veľkej námahy a je ich možné pripojiť aj k existujúcemu vykurovaciemu zariadeniu.

 

                                                                                                                                 prepojovacie potrubie, iba na jednej strane


 

128662

25.5.2019
ÚvodÚvodná stránka