Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kolektory Buderus SKN

 

Ploché kolektory Logasol SKN 4.0

Konštrukcia a funkcia jednotlivých častí

 

o338324v295_632012_p1_Logasol-SKN-4-0.jpgJe základný model, ktorý Vám úplne jednoducho umožní začať zohrievať pitnú vodu pomocou solárnej energie. Presvedčí Vás nielen najmodernejšia technika, ale aj účinnosť tepla, robustný kryt a atraktívny pomer ceny a výkonu.

Rám a zadná stena kolektora sa vyrába vo forme vane zo sklolaminátového profilu. Vaňa je odliata z jedného kusu a má integrované úchyty. Kolektor je pokrytý jednovrstvovým bezpečnostným sklom, ktoré má hrúbku 3,2 mm. Priesvitné liate sklo má vysokú priepustnosť ( 91% transmisia tepla) a znesie extrémnu zátaž. Konštrukcia kolektora je tak ľahká, trvanlivá a odolná voči poveternostným podmienkam a korózii.

Vrstva minerálnej vlny na zadnej strane kolektora je hrubá 50 mm a zabezpečuje veľmi dobrú tepeľnú izoláciu. Je odolná voči teplotným výkyvom a neodparuje sa.

Celoplošný absorbér z hliníka s vysokokvalitnou povrchovou úpravou z PVD zabezpečí trvalo vysoký úžitok kolektora.

Sieť medenných potrubí je s absorbérom zvarená ultrazvukovou technológiou a tým sa zabezpečí dobrý prechod tepla. Pretože medená trubkovnica je v tvare rebríka, nedochádza v kolektore  k veľkým stratám tlaku.

Solárne hadice je možné upevniť bez akéhokoľvek náradia prostredníctvom pružinových závesov.

Kolektor SKN 4.0 je voliteľne vyhotovený pre zvislú alebo vodorovnú montáž.

 

 

 


 

137951

18.10.2019
ÚvodÚvodná stránka